Skip to content

סביבה

בית הנבחרים של מדינת ישראל שבו אולם מליאה, חדרי ישיבות, יצירות אמנות וטרקלין לקבלות פנים ממלכתיות. אפשר לבקר במליאה וגם להצטרף לסיורים מודרכים.

הבניין נבנה על ידי האדריכלים עדה כרמי-מלמד ואחיה רם כרמי ונחנך בשנת 1992. הבניין מהודר למרות שנבנה מחומרים פשוטים, והוא מחובר מאוד לאופייה של ירושלים ולמקורות היהודיים.

סיפורו של הכותל המערבי מתחיל, במה שמסתתר מאחוריו: גבעה טרשית ושמה הר המוריה, אשר נתכסתה לפני 2,000 שנה בידי אדם, ומאז לא נראתה עוד.

העיר העתיקה בירושלים נחשבת במשך אלפי שנים ועד היום כאחד המקומות הקדושים ביותר בעולם. היא מכילה בתוכה את השרידים והמבנים הקדושים ביותר לשלושת הדתות: היהדות, הנצרות והאיסלם.

מוזיאון מגדל דוד לתולדות ירושלים ממוקם במצודה מימי הביניים הידועה בשמה מגדל דוד בסמוך לשער יפו. 

מנהרות הכותל הן חללים ומחילות תת-קרקעיות מתקופות שונות לאורך ציר הכותל המערבי, מתחת לרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. במתחם מבנים מתקופת בית שני.

מדרחוב בן יהודה המשתרע בין רחוב המלך ג'ורג לבין רחוב יפו במרכז ירושלים, הוא אחד ממקומות הבילוי העיקריים המושכים אליהם תיירים ומקומיים כאחד ונוהגים לקרוא לו פשוט המדרחוב.

שדרת ממילא ממוקמת למרגלות העיר העתיקה והיא שדרת הקניות והבילוי האלגנטית ביותר בישראל. חנויות מעצבים, בתי קפה נוף מרהיב ותערוכות אומנות רחוב מרהיבות ממתינות לכם במתחם.
בית הכנסת הגדול הוא בית כנסת מרשים ברחוב המלך ג'ורג' בירושלים, בצמוד לבניין היכל שלמה ובסמוך לבית הכנסת "ישורון". מרכז רוחני, דתי, תרבותי וחברתי ליהדות ירושלים והעולם.

השוק המתחדש, התוסס והמרהיב ממתין לכם לבילוי יוצא דופן וחד פעמי בו תוכלו ליהנות מעושר של דוכני פירות וירקות, דוכני תבלינים אוטנטיים, ריחות, טעמים, אווירה ומסעדות איכותיות בשיטות בישול של פעם.

מוזיאון ישראל הוא מוזיאון הדגל של מדינת ישראל ומהחשובים ביותר בה והוא אוצר בתוכו את אחד האוספים היפים והמקיפים ביותר של חפצים היסטוריים בעולם כולו.

נחלת שבעה היא שכונה ותיקה במרכז העיר ירושלים של היום, שהוקמה בשנת 1869 – כחלק מתהליך "היציאה מן החומות" – ההתיישבות היהודית מחוץ לחומות העיר העתיקה.

רחוב מקסים המכיל חנויות, בתי קפה ומסעדות מסוגים שונים. זהו הרחוב הראשי של המושבה הגרמנית בירושלים וכדאי לערוך בו סיור רגלי ואף לאכול גלידה מאחד הדוכנים הססגוניים.
גנים המכילים למעלה מאלף מינים שונים של צמחים ועצים, אותם ניתן לראות, להריח ולעיתים אף לטעום.

הקניון הגדול בירושלים הכולל עשרות חנויות דגל ומסעדות מכל הסוגים. הקניון נמצא בסמוך לאצטדיון טדי – אצטדיון הכדורגל של ירושלים.

תחנת הרכבת הישנה של ירושלים, מסמליה ההיסטוריים של העיר, היא אזור התרבות והבילוי המוביל של ירושלים.

תיאטרון הרפרטואר היוצר היחיד בירושלים. הוקם בשנת 1968 במבנה החאן האוטנטי והיפיפה של העיר. התיאטרון מציג כ-200 הצגות בשנה.

בעברה הייתה משכנו של מוצב ירדני שנכבש בידי הצנחנים במלחמת ששת הימים. כיום שוכן בה מוזיאון המוקדש לצנחנים, שם ניתן לסייר ולצעוד במחילות ובבונקרים בעקבות הצנחנים.

מקום קבורתם של גדולי ישראל וביניהם הרצל חוזה המדינה שעל שמו נקרא ההר, נשיאים וראשי ממשלה. בהר הרצל ישנה גם החלקה הצבאית, בה קבורים חיילים אשר נפטרו במהלך שירותם הצבאי.

ארכיון הסרטים הכולל סרטים ישראלים וזרים ישנים וחדשים כאחר.

גן החיות התנ"כי בירושלים הוא גן מקסים, ענק וחובה לבקר בו!בגן החיות הזה אין תחושה של כלובים, אלא של בעלי חיים החיים בטבע.מה יש בגן? פילים, ג'ירפות, חרקים,